Dlaczego warto zaufać brokerowi lotniczemu?

header
29 Paź 2018

Dlaczego warto zaufać brokerowi lotniczemu i jakie cechy powinien posiadać, byśmy byli pewni, że działa na naszą korzyść? Poniżej znajdą Państwo listę najważniejszych cech, które w naszym odczuciu są kluczowe przy wykonywaniu tego zawodu.

 

Na pierwszym miejscu jest dobra komunikacja oraz opieka nad klientem, a nie tylko standardowa obsługa.

Broker zawsze odbierze telefon lub oddzwoni/ odpisze do potencjalnego Klienta, a na przygotowanie oferty odpowie w możliwe najkrótszym czasie.

Kolejnym wyróżnikiem jest wiedza i doświadczenie. Osoba pośrednicząca w wynajmie samolotów czy śmigłowców powinna posiadać szeroką wiedzę z branży lotniczej popartą doświadczeniem.

Innym bardzo ważnym faktorem, jest zaufanie i dyskrecja oraz pamiętanie o zasadzie, że „pieniądz lubi ciszę”.

Broker przed przystąpieniem do przygotowania wyceny usługi, najpierw dokładnie pozna oczekiwania Klienta, które są dla niego priorytetowe. Złożona oferta powinna być kompleksowa, adekwatna do trasy, budżetu oraz wyczerpująca możliwości logistyczne i operacyjne.

Rzetelny Broker współpracuje tylko z zaufanymi i certyfikowanymi operatorami samolotów, gdyż poczucie bezpieczeństwa jest wiodącą składową komfortowej podróży.

Praca Brokera rozpoczyna się od pierwszego kontaktu z Klientem, a kończy się w momencie, gdy podróż szczęśliwie dobiegnie końca. Jest „aniołem stróżem”, który czuwa nad płynnym przebiegiem operacji lotniczej. Testem relacji jest sposób rozwiązywania problemów oraz umiejętność ustrzeżenia klienta przed sytuacjami, gdy coś może pójść nie po naszej myśli. Broker zawsze powinien mieć „plan B”.