Nowy samolot Cessna Citation Longitude – nowość na rynku prywatnych samolotów klasy super- midsize.

header
28 Lis 2018

Nowy samolot Cessna Citation Longitude zrewolucjonizował rynek prywatnych samolotów klasy super- midsize.

Cessna Citation Longitude to pierwszy samolot zbudowany przez Textron Aviation po przejęciu przez ten koncern Hawker Beechcrafta. Swój pierwszy lot wykonał w październiku 2016 roku, w Stanach Zjednoczonych.

Kadłub nowego modelu, oparty jest na wersji Latitude, a skrzydła według konstrukcji Hawkera 4000. Prototypy samolotu został zbudowany w dawnej wytwórni Hawker Beechcrafta.

Cessna Citation Longitude dane konstrukcyjne: rozpiętość 20,42 m, a długość 22,3 m. Napędzana jest dwoma silnikami Honeywell HTF7700L o ciągu po 33,6 kN. Prędkość przelotowa wynosi 880 km/h, a zasięg 6300 km.

Citation Longitude charakteryzuje się kabiną, która jest najcichsza w kategorii samolotów klasy super-średniej. Na pokładzie pomieścić może 12 pasażerów w różnej konfiguracji siedzeń, a w razie dłuższych lotów, istnieje możliwość przygotowania miejsca na wygodny wypoczynek.

Z przodu samolotu znajduje się w pełni wyposażona kuchnia, która gwarantuje możliwość podania ciepłego posiłku w czasie lotu, a tylna duża toaleta zapewnia dodatkowe poczucie komfortu.

W trakcie lotu, Pasażerowie mogą korzystać z szybkiego Internetu Wi-Fi oraz dodatkowych urządzeń audio-wideo, które uprzyjemnią lot.

Najnowszy samolot w rodzinie Cessny, gwarantuje Państwu komfortową podróż w wysokim standardzie zarówno technologicznym, jak i wykończenia wnętrza kabiny.