Ranking najlepszych lotnisk na świecie w roku 2018

header
17 Sty 2019

Nagrody dla najlepszych portów lotniczych, nazywane Oskarami w branży lotniczej, przyznawane są na podstawie ankiet wypełnionych przez pasażerów.

Przedstawiamy Państwu pierwszą dziesiątkę zestawienia powstałego w minionym roku:

10. Frankfurt (FRA)

9. Zurich Kloten (ZRH)

8. Londyn Heathrow (LHR)

7.Nagoja Chubu ( NGO)

6. Monachium (MUC)

5. Doha Hamad (DOH)

4. Hongkong (HKG)

W pierwszej trójce najlepszych, znajdują się:

3.Tokio  Haneda (HND):

Roczna liczba pasażerów: 79,9 mln.

Obecnie  obsługuje przede wszystkim połączenia krajowe.

Port lotniczy (działający od 1931 roku) słynie z doskonałej oferty handlowej oraz jako czysty i komfortowy obiekt.

Podczas naszej wizyty na lotnisku możemy skorzystać m.in. z symulatora lotów samolotem lub odpłatnie: z salonu masażu, bądź prywatnego pokoju do spania.

2.Seul Incheon (ICN):

Roczna liczba pasażerów: 57,8 mln.

Port lotniczy Incheon znajduje się na wyspie, na obrzeżach stolicy Korei Południowej, a jego główne atrakcje to: pole golfowe, spa, kasyno a nawet lodowisko i zadaszone ogrody.

1. Singapur Changi (SIN):

Międzynarodowe lotnisko miasta-państwa z roczną liczbą pasażerów: 62,2mln, uważane jest za jedno z pięciu najważniejszych lotnisk Azji.

Strefa rekreacji dostępna dla podróżujących przebywających na terenie obiektu obejmuje ogrody botaniczne z plantacją kaktusów i roślin tropikalnych,ogród motyli, sale kinową, restauracje, a całe lotnisko ozdobione jest licznymi dziełami sztuki.

Dla zmęczonych Pasażerów dostępne są bezpłatne sypialnie oraz strefa spa, gdzie nieodpłatnie możemy skorzystać z refleksologii stóp.

Jeżeli nasz czas oczekiwania na kolejny lot wynosi kilka godzin, możemy skorzystać z basenu z widokiem na lądujące samoloty lub za dodatkową opłatą, wybrać się na wycieczkę mini busem po Singapurze.

Jeżeli planują Państwo podróż w kierunku południowego krańca półwyspu Malajskiego, z przyjemnością pomożemy przy rezerwacji lotu np. z Warszawy do Singapuru liniami LOT.

Zapraszamy do kontaktu z nami.